Субота, 06.03.2021, 10:51
Вітаю Вас Гість | RSS

Шкільний сайт КЗ "Геніївська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І. І. Протопопова"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?

      Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.

      Види булінгу:

- фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень;

- економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;

- психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж;

- сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;

- кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв.

     Проблема булінгу ускладнюється тим, що булінг може носити прихований характер і завжди є явищем, яке  систематично повторюється. Жодна дитина не народжується з якимось особливим геном булінгу, який чекає на сприятливі обставини, щоб розпочати свою руйнівну дію.

    Людина, яка поводить себе подібним   способом   є   продуктом   складних   соціальних   процесів,   які   через недосконале навчання і виховання,   створюють   антисоціальну особистість, схильну до агресивного маніпулювання   іншими   людьми.

     Запобігання випадків булінгу в учнівському середовищі  є важливим завданням, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до негативних наслідків.

*Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за її вчинки несуть батьки. Пам’ятайте, якщо ваша дитина порушує права іншої дитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності.Н’

 

ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

- Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину;

- Поговоріть з дитиною, дайте їй зрозуміти, що ви не звинувачуєте її в ситуації, що склалася, готові її вислухати і допомогти;

- Запитайте, яка саме допомога може знадобитися дитині, запропонуйте свій варіант вирішення ситуації;

- Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона);

- Повідомте керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася, і вимагайте належного її урегулювання;

- Підтримайте дитину в налагодженні стосунків з однолітками та підготуйте її до того, що вирішення проблеми булінгу може зайняти деякий час. У разі, якщо вирішити ситуацію з булінгом на рівні школи не вдається – повідомте поліцію!

*Захистіть свою дитину від цькування!

 

ЯКЩО ВИ СТАЛИ СВІДКОМ БУЛІНГУ

- Втрутитися і припинити цькування – булінг не слід ігнорувати;

- Зайняти нейтральну позицію в суперечці – обидві сторони конфлікту потребують допомоги, запропонувати дітям самостійно вирішити конфлікт;

- Пояснити, які саме дії Ви вважаєте булінгом і чому їх варто припинити;

- Уникати в спілкуванні слів «жертва» та «агресор», аби запобігти тавруванню і розподілу ролей;

- Повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася і вимагати вжити заходів щодо припинення цькування.

Пам’ятайте, що ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання!

 

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 

       Відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII" :

 

  1. В  разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

  1. Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

  1. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
     
  2. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:

- цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно), або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

- така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень, або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

- за булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами,  віком від 14 до 16 років, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

 

 

Заяви щодо випадків булінгу

 можна подавати до кабінету

заступника директора з виховної роботи :

 

-  щодня      З 08.00     ДО     16.00

ПОЛОЖЕННЯ про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) у Комунальному закладі «Геніївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.І.Протопопова Зміївської районної ради Харківської області»

План заходів , спрямованих на запобігання та протидію булінгу(цькуванню) в Комунальному закладі «Геніївська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу І.І.Протопопова Зміївської районної ради Харківської області» на 2019/2020 навчальний рік

Нормативно-правові документи з питань запобігання, протидії домашньому насильству та булінгу

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz