Неділя, 11.04.2021, 11:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Шкільний сайт КЗ "Геніївська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І. І. Протопопова"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

Шкільні роки — найщасливіша пора в житті кожної людини. Саме за шкільною партою вперше дізнаєшся про незнайомий тобі світ, саме тут відкриваєш  очі на життя, пізнаєш чудову рідну природу, в думках мандруєш незвіданими і далекими країнами.

Старожили пам’ятають, що в селі Геніївка до 1918 року було дві школи: попівська з 2-класною освітою та земська з 3-річним навчанням. Під час війни з попівської школи залишилися тільки стіни та дах. Відбудовували школу самі вчителі. З фронтів Великої Вітчизняної війни не повернулися завуч школи Дуднік Михайло Гаврилович та вчитель музики Селезньов Петро Федорович.

У 1918 році була заснована перша початкова школа, яка у 1934 році стала семирічною, а у 1953 році — середньою. З 1976 року школа знаходиться у новому приміщенні. У 1983 році  стала Геніївською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів.

 За 95 років школа випустила в широкий життєвий шлях майже десять поколінь учнів, в її стінах працювало чотири покоління вчителів і в різні періоди її очолювало більше 15 директорів. 

Школа - це не тільки стіни. Насамперед, це –дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги:  і ті, хто щодня переступають поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого  вже немає на цій землі. Але вони живі в пам’яті своїх учнів, колег, випускників нашої  школи.  Хочеться згадати добрим словом:

-Житецького Павла Еразмовича- директора школи;

-Іванюту Віктора Опанасовича – директора школи;

- Філіппова Віктора Юхимовича- директора школи;

- Криворучка Якова Федоровича-директора школи;

- Літвінову Тетяну Миколаївну – заступника директора з навчально-виховної роботи;

- Павлову Наталю Марківну – учителя української мови і літератури;

- Іванюту Лідію Сергіївну- учителя географії;

- Костенка Миколу Петровича- учителя трудового навчання;

- Лісовик Марію Данилівну – учителя початкових класів;

- Штефан Наталію Іванівну – учителя початкових класів;

- Нечитайло Наталію Павлівну- учителя початкових класів;

- Кошову Надію Івавнівну- учителя російської мови і літератури;

- Бабич Анастасію Петрівну- учителя початкових класів;

- Колісник Галину Іванівну - учителя початкових класів;

- Колісника Івана Петровича - учителя математики;

- Жовнер Валентину Миколаївну - учителя російської мови і літератури;

- Касько Марію Яківну - учителя хімії;

- Малюк Віру Павлівну - бібліотекаря школи;

- Солдатенка Михайла Степановича - учителя української мови і літератури;

- Романову Антоніну Михайлівну - учителя початкових класів;

- Кукобу Івана Микитовича – учителя трудового навчання;

- Романченка Василя Петровича – учителя математики.

Все своє життя вони присвятили дітям. Вони гідні того, щоб ми їх згадували сьогодні. Вічна їм пам’ять!

Школа - це і вчителі, які знаходяться на заслуженому відпочинку, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки на традиційному вечорі зустрічі шкільних друзів, де впізнають вони один одного, незважаючи на сивину, за блиском завжди молодих очей. Сьогодні на заслуженому відпочинку знаходяться 19 ветеранів педагогічної ниви. І всі вони в недалекому минулому учителі Геніївської школи.

 Школа - це і її випускники. Випускники Геніївської школи шановні люди у нашому суспільстві. Серед них більше 200 чоловік отримали вищу освіту і стали інженерами, лікарями, вчителями, агрономами, програмістами, економістами,  менеджерами  і багато з них зараз працюють у рідному селі.

Геніївська школа подарувала світові багатьох науковців та громадських діячів:

- Гордієнко Михайло Павлович – учасник Параду Перемоги 24 червня 1945 року на Красній площі в Москві. За мужність і героїзм у період війни нагороджений орденом Слави ІІІ ступеня, медалями "За взяття Берліна", "За звільнення Праги"

- Солоненко Олексій Григорович – доктор філософських наук,  викладач логіки, філософії і філософських проблем природознавства Московського Державного університету ;

- Паскевич Іван Федорович – доктор біологічних наук, професор кафедри біохімії Харківського медичного інституту, член наукових Рад Академії наук СРСР і Академії наук  УРСР із проблем "Радіобіології". Книгоман, перелік наукових праць складає 65 друкованих статей в часописах "Біохімія";

- Сумець Олександр Михайлович – доктор філософії, професор кафедри автомобільної техніки і кафедри менеджменту і військового господарства Академії внутрішніх військ МВС, професор кафедри маркетингу Харківського інституту бізнесу і менеджменту, доцент кафедри економіки підприємств Національного фармацевтичного університету професор кафедри ремонту сільськогосподарських машин Харківського Національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка;

- Селезньов Анатолій Петрович – кандидат економічних наук, професор- консультант з економічних питань Міжнародної конференції країн СНД;

- Підопригора Галина Іванівна – Бізнес-леді України та Світу, "Українська мадонна", "Богиня Європи", Віце-президент Ліги українських меценатів, член правління Міжнародної спілки українських підприємців і Міжнародного парламенту жінок, Радник Міжнародної академії бізнесу в США, Віце-президент Всесвітньої ліги меценатів, кавалер 34 орденів.

Село та школа пишаються ними.

Великий письменник, великий учений, великий художник – це звучить гордо. Та майже непомітна, буденна та чи не  найголовніша робота – учителя, вихователя. Саме цю професію здобуло 75 випускників нашої школи, які  працювали і зараз працюють у різних куточках нашої Батьківщини.

Професія вчителя – унікальна. Подібної у світі немає. Кожен педагог серцем і розумом формує завтрашню людину, суспільство, зрештою – усю цивілізацію. Велике щастя мати вчителя доброго, щирого, який навчає бути Людиною. Велике щастя мати мудрого, талановитого вчителя, який уміло передає нам свої знання та вміння. А найбільше щастя для вчителя – бачити у своїх учнях продовження себе.

Колектив школи поєднує у своїй діяльності любов до дітей і повсякденну турботу про їхній всебічний розвиток. Завдання педагогічного колективу полягає в тому, щоб створити таке розвивальне середовище, де б дитина творчо діяла, фантазувала, робила відкриття, мала право вибору, де б вислуховували кожну її думку, давали відповіді на всі запитання талановиті, освічені, висококультурні педагоги. Спільними зусиллями педагогів, батьків і дітей створюється таке єдине розвивально-естетичне середовище, в якому стають реальними дитячі мрії, творчі злети вчителів та надії батьків. У школі все спрямовано на те, щоб дітям було затишно, цікаво й весело жити; створено умови для всебічного розвитку особистості учня.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz